Co nowego na TK? Wracamy z najnowszymi informacjami na temat tegorocznego cyklu Tattoo Konwent. Krzysztof Piekło z TattooArtist.pl porozmawiał z Marcinem Pacześnym, ojcem i głównym organizatorem wydarzenia o wrażeniach z 2023 i planach na 2024 rok!

fot. Bartek M.

Krzysztof Piekło: Jaki z Twojej perspektywy był dla branży rok 2023?

Marcin Pacześny: Rok 2023 był dla branży tatuażu mega intensywny i dynamiczny. Widzieliśmy wiele różnorodnych inicjatyw i kolaboracji, które zyskują na popularności i ciągle się rozwijają. Cały czas obserwujemy wzrost liczby utalentowanych artystów na polskiej scenie tatuażu – również tych naprawdę młodych. To widać chociażby na naszym branżowym Instagramie pełnym zdjęć świetnych projektów i realizacji.

Poziom artystyczny polskiej sceny tatuażu wchodzi moim zdaniem na kolejny level. W każdym, nawet niewielkim mieście w Polsce można znaleźć obecnie naprawdę dobrych, technicznie zaawansowanych i utalentowanych artystów. Na tle innych europejskich krajów naprawdę nie mamy się czego wstydzić, a sytuacje, w których polskich tatuatorów odwiedzają klienci z zagranicy są coraz częstsze.

KP: Sukces i rozczarowanie w ubiegłym roku to…

MP: Dla mnie każdy zorganizowany festiwal tatuażu to ogromny sukces. Patrząc na mijający rok z czystym sumieniem mogę przyznać, że nie odczuwam żadnego rozczarowania. I ja, i cała ekipa Tattoo Konwent cieszymy się z każdego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów tatuażu i sztuki alternatywnej. Dla nas to święto – a święto to moment na celebrację, radość i zabawę w gronie ludzi o podobnych zajawkach. Nie ma miejsca na smutki i rozczarowania!

KP: Jak oceniasz zeszłoroczny cykl Tattoo Konwent’u? Jakie są plany na ten rok?

MP: Zeszłoroczny cykl Tattoo Konwent oceniam bardzo pozytywnie! Edycje w Poznaniu i Gdańsku były dla mnie szczególnie udane. W wielkim skrócie – duża liczba atrakcji i wspaniała frekwencja! Planujemy kontynuować nasze działania i jeszcze mocniej skupić się na strefach tematycznych i atrakcjach wielkiego formatu. Ostatni rok przyniósł szereg zmian w formule Tattoo Konwentu, a przed nami jeszcze dużo nowości!

Już teraz możemy zdradzić, że na konwencie w Poznaniu organizujemy dwa koncerty topowych artystów polskiej rap sceny- O.S.T.R. i Tymeki ! Oprócz dobrej muzyki, rewolucjonizujemy kategorie konkursowe – zwycięzcy naszych standardowych konkursów będą mogli wziąć udział w specjalnych kategoriach BEST OF i zawalczyć o nagrody pieniężne. Do tego planujemy angażujące warsztaty, między innymi Shibari i Jogi Twarzy oraz strefę skierowaną do branży tatuatorskiej z profesjonalnymi szkoleniami. Dużo się dzieje!

KP: Jaki według Ciebie może być dla branży rok 2024?

MP: Świetny! Liczę na dalszy rozwój różnych oddolnych inicjatyw i samej branży, i oczywiście cieszę się, że mogę do tego przyłożyć rękę. Całym sercem angażujemy się w ten proces i mamy nadzieję, że nasze wydarzenia i inicjatywy przyczynią się do dalszego wzrostu i uznania tatuażu jako formy sztuki.

My, jako organizatorzy konwencji tatuażu mocno wzięliśmy sobie do serca sugestie i podpowiedzi gości i tatuatorów. Jesteśmy z naszymi odbiorcami blisko i bardzo cenimy sobie ten kontakt. Zawsze chętnie przyjmujemy wszelki feedback, podpowiedzi, sugestie, pomysły. Myślę, że to jest nasz atut – to właśnie dzięki tej wzajemności i przepływie energii możemy stale się rozwijać.

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy