Strefa Geek to świeżynka na naszym wydarzeniu – miejsce utworzone z myślą o fanach gier, książek, komiksów i nie tylko! Strefa Geek jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie światem fantasy i science-fiction wśród naszych fanów. Tu każdy geek znajdzie coś dla siebie!

Cosplay – spotkanie fantazji z rzemiosłem

Strefa GEEK jest całkowicie nową strefą, która jest niejako odpowiedzią na zaobserwowane podczas poprzednich edycji rosnące zainteresowanie popkulturą – grami w różnych formach, książkami, komiksami, animacjami – ale także rękodziełem, drukiem 3D czy cosplayem.

Cosplay jest złożonym hobby, które polega na tworzeniu i przebieraniu się w stroje z dzieł popkultury (najczęściej są to postacie z komiksów i animacji japońskich), ale także tworzeniu wariacji już istniejących strojów postaci lub tworzenia strojów własnych postaci. Cosplay łączy w sobie takie dziedziny jak szycie, praca z wieloma materiałami termoplastycznymi, perukarstwo, makijaż i charakteryzację oraz wiele innych.

W strefie GEEK będziemy mogli spotkać gości związanych z cosplayem, niejednokrotnie nagradzanych na polskich i zagranicznych konkursach, odwiedzających konwenty na całym świecie. To świetna okazja, żeby zobaczyć złożoność tego hobby i prawdziwy kunszt wykonawczy.

Strefa skierowana jest do uczestników w każdym wieku, którzy interesują się tematyką strefy lub chcą zobaczyć cos nowego, dla każdego znajdzie się coś interesującego.

Poznaj bliżej cosplayową ekipę! 

Na nadchodzącym wydarzeniu spotkamy się z niezwykle utalentowaną grupą cosplayerów, którzy swoją pasją i kreatywnością inspirują fanów na całym świecie. Oto krótki opis gwiazd, które zaszczycą nas swoją obecnością:

Alex (Rayko)

Doświadczony cosplayer, który zdobył uznanie na wielu polskich eventach. Na Tattoo Konwencie pełni rolę organizatora konkursu cosplay oraz opiekuje się strefą GEEK. Poza cosplayem, Alex poświęca się tatuażom i szkoleniu z makijażu permanentnego, łącząc sztukę kreacji postaci z realnymi umiejętnościami artystycznymi.

Andrasta

Rozpoczęła swoją przygodę z cosplayem w 2015 roku, debiutując jako Jinx z “League of Legends”. Od tego czasu nieprzerwanie tworzy niesamowite kostiumy, makijaże i sesje zdjęciowe, zdobywając serca setek tysięcy fanów. Jej zaangażowanie i miłość do wcielania się w różne postacie zaowocowało obecnością na licznych eventach w całej Europie, w tym jako oficjalna Jinx na otwarciu finałów LEC w Montpellier w 2023 roku. 

Shappi

Jest uznaną twórczynią kostiumów z elementami zbroi, skrzydeł i rekwizytów, działającą w branży cosplayu od ponad dekady. Reprezentując Polskę na międzynarodowych mistrzostwach, zdobywała wiele prestiżowych nagród. Jako gość imprez popkulturowych, ocenia konkursy i prowadzi prelekcje na całym świecie. Na swoim kanale YouTube dzieli się wiedzą o tworzeniu kostiumów, oferując porady dla początkujących. Shappi jest również znana z miłości do matcha latte, kotów i umiejętności maskowania tatuaży na potrzeby cosplayu. 

Kanto

Kanto Cosplay jest cosplayerem z wieloletnim doświadczeniem, brał udział w wielu konkursach zarówno polskich, jak i zagranicznych, zdobywając nagrody na wielu z nich. Od kilku lat zajmuje się również jurorowaniem konkursów cosplayowych na terenie całej Polski i za granicą. Kanto udziela się również w wielu projektach około cosplayowych, jego największym jest wioska poświęcona grze League of Legends – Project:League, której jest założycielem. Projekt ruszył w 2019 roku i od tego czasu wraz z nim odwiedził już największe eventy w całej Polsce!

Dołącz do nas

Przyłącz się do nas! STREFA GEEK to nie tylko przestrzeń – to społeczność. Niezależnie od tego, czy jesteś weteranem czy nowicjuszem w świecie popkultury, tu znajdziesz swoje miejsce.

Odkrywaj, ucz się, dziel się i przede wszystkim – baw się dobrze. Czekamy na Ciebie!

Konkurs Cosplay – zrób wrażenie!

Niezależnie od tego, czy tworzysz całe stroje, czy specjalizujesz się w akcesoriach – tu możesz pokazać swoje dzieła. Z dwoma kategoriami konkursowymi – Grand Prix i Prop Master – każdy ma szansę na wygraną. W kategorii Grand Prix nagrodę dostanie osoba za najlepszy strój wykonany ręcznie, a w Prop Master za wykonane własnoręcznie elementu takiego jak skrzydła, atrapy broni, części czy całość zbroi. Konkurs przyjmuje formę catwalku, a po jego wyniki zostaną ogłoszone tuż po zakończeniu.

Spotkanie z Jury

Konkurs Cosplay poprzedza obowiązkowa runda jury, której godzina i kolejność zostanie podana uczestnikom konkursu w późniejszym terminie. Runda jury odbywa się za zamkniętymi drzwiami, gdzie jury ocenia wiele aspektów strojów i przyznaje niejawnie punkty. Podczas konkursu uczestnicy prezentują stroje publiczności, przechodząc catwalkiem.

Regulamin i koordynacja

Zasady szczegółowo zostały opisane w regulaminie, a nad zgłoszeniami będzie sprawował pieczę koordynator, który szczegółowo sprawdzi każde z nich. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kierowania ewentualnych pytań do koordynatora. 

Uczestnicy zgłaszający się na konwencie od godz. 10 do 11:30 nie biorą udziału w rundzie jury i tym samym nie walczą o nagrody w kategoriach. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat w dniu konkursu.

Zwycięzcy w kategoriach Grand Prix i Prop Master otrzymują nagrody w postaci voucherów do wykorzystania w sklepie z materiałami plastycznymi, sklepie z tkaninami, a także bon na sesję zdjęciową.

Jak wziąć udział?

Głównym warunkiem uczestnictwa w konkursie i oceny stroju jest zgłoszenie się przez formularz zgłoszeniowy oraz zaakceptowanie regulaminu, który szczegółowo punktuje dalsze wymagania. A w dalszej części przygotuj się na niezapomniane emocje. Pamiętaj, że uczestnictwo jest możliwe tylko dla osób pełnoletnich w dniu konkursu.

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy