Tatuaż do konkursu zgłosić może każdy uczestnik Tattoo Konwent (tatuatorzy i wytatuowani uczestnicy Konwentu). Nagrody przyznawane będą w 9 kategoriach konkursowych. 4 konkursy odbędą się w sobotę, kolejne 5 w niedzielę. Najlepsze prace wyłoni nasze jury konkursowe.

Jurorzy

JOANNA ‘AKVARKO’ ZIELIŃSKA

Wszechstronna artystka plastyk z punkiem w sercu. Ludzka anatomia w połączeniu z luźnymi pociągnięciami pędzla, przypadkowymi liniami i miksem koloru pomarańczowego tworzą dynamiczne formy pozornie niepasujące do siebie. Eklektyzm to jej abstrakcyjne spojrzenie na rzeczywistość.

https://www.instagram.com/akvarko.gallery/

ARTUR GEPAS GIERLICH

Magister sztuki, uznany artysta malarz, który od 1996 roku doskonali swoje umiejętności w sztuce tatuażu. Znany z “Formików” – autorskiego stylu wybijający się poza granice konwencjonalnego tatuowania. Właściciel dwóch renomowanych pracowni GEPAS ART & TATTOO w Warszawie i Spale.

https://www.instagram.com/gepastattoo/

BARTOSZ ‘WIŚNIA’ WIŚNIEWSKI

Tatuażem zaczął interesować się już jako nastolatek, a ‘na poważnie’ tatuuje od ok. 5 lat. Jego ulubionym stylem jest Greywash i to właśnie w tym kierunku stale się rozwija. Na co dzień pracuje w studio Defo Tattoo w Koninie. Jest stałym bywalcem konwencji tatuażu – jako juror, i jako wystawca.

https://www.instagram.com/wisnia_defo/

Jak zgłosić się do konkursu?

Tatuaże należy zgłaszać w działającym w trakcie imprezy punkcie INFO, który znajdować się będzie w strategicznym miejscu na terenie festiwalu. Należy zrobić to najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem danego konkursu (prosimy jednak o niezwlekanie do ostatniej chwili). Jeden tatuaż można zgłosić tylko w jednej kategorii. Przy zgłoszeniu, osoba rejestrująca się otrzyma numerki odpowiedniego koloru, oznaczające rodzaj kategorii i kolejność w wyczytywaniu przez prowadzącego.

UWAGA: tatuaże, już raz nagrodzone w naszych konkursach nie mogą być ponownie zgłaszane!

W trakcie trwania konkursu model powinien pojawić się na scenie i zaprezentować swój tatuaż JURY (a także publiczności). Tatuaże oceniane są pod kątem zgodności z kategorią oraz pod kątem artystycznym, kompozycyjnym i technicznym. Nagrody za najlepsze prace będą przyznawane po zakończeniu każdego bloku konkursowego.

W trakcie trwania konkursu model powinien pojawić się na scenie i zaprezentować swój tatuaż JURY (a także publiczności). Tatuaże oceniane są pod kątem zgodności z kategorią oraz pod kątem artystycznym, kompozycyjnym i technicznym. Nagrody za najlepsze prace będą przyznawane po zakończeniu każdego bloku konkursowego. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Kategorie konkursowe

SOBOTA

13:00 – 17:30

* w kategorii Kolaboracje mogą brać udział tatuaże, które zdobyły już nagrodę na Tattoo Konwent w kategoriach Kolaboracje (wykonany w trakcie Konwentu) i Tatuaż dwudniowy (wykonany w trakcie Konwentu), jeśli tatuaż był wykonywany przez 2 artystów lub więcej.

18:00 – 20:00

NIEDZIELA

13:00 – 17:30

18:00 – 20:00

Regulamin konkursów

 1. Praca konkursowa może zostać zgłoszona przez tatuatora lub modela,
 2. Każda praca może wziąć udział w konkursie tylko jednokrotnie,
 3. Przy zgłoszeniu tatuażu do konkursu należy podać imię i nazwisko autora, nazwę studia oraz imię modela,
 4. W konkursach mogą wziąć udział prace zarówno wystawców, jak i tatuatorów niewystawiających się lub nieobecnych na wydarzeniu,
 5. Obowiązuje zasada: jeden tatuaż = jedna kategoria konkursowa,
 6. Tatuaże należy zgłaszać w punkcie informacyjnym, najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem danego konkursu (prosimy zrobić to jak najwcześniej),
 7. Po zgłoszeniu, zgłaszający otrzyma numerek przypisany do danej kategorii (dany numer nie oznacza kolejności prezentacji tatuażu na scenie),
 8. Model prezentuje się publiczności już po ocenie tatuażu przez jury. Dopiero po ocenie przedstawiany jest wykonawca tatuażu,
 9. Jury ocenia tatuaże ze względu na walory artystyczne i techniczne, kompozycję, a także pod kątem zgodności z kategorią konkursową,
 10. W razie remisu przewidziana jest dogrywka. Jury ma możliwość powrócić do wybranych prac i ponownie im się przyjrzeć,
 11. Nagrody przyznawane są w ciągu jednego dnia w trzech blokach (po dwóch konkursach następuje wręczenie nagród),
 12. Autorzy tatuaży, które nie zdobyły nagrody, ale zasługują na wyróżnienie, mogą zostać zaproszeni na scenę i uzyskać status „wyróżniony na Tattoo Konwent”.
 13. Tatuaże, już raz nagrodzone w naszych konkursach nie mogą być ponownie zgłaszane! (Nie dotyczy kategorii Kolaboracje)

Najlepszy tatuaż soboty

Najlepszy tatuaż niedzieli

Najlepszy tatuaż kolaboracje

Najlepszy tatuaż dwudniowy

Najlepszy tatuaż mały

Najlepszy tatuaż duży

Najlepszy tatuaż neotradycyjny

Najlepszy tatuaż graficzny / geometryczny