Do grona wykonawców muzycznych, którzy wystąpią podczas Toruń Tattoo Konwent dołącza zespół The Dog. Chłopaki przejmą scenę w niedzielę 15 maja.

The Dog powstał we Wrocławiu w 2016 roku z założeniem grania szybkiego hardcore, mocno inspirowanego metalem i grindcore. Z czasem w ich muzyce środek ciężkości przesuwał się coraz bardziej w strone nowoczesnego hardcore’owego grania, a bezwzględna szybkość musiała ustąpić przebojowości i melodyjności.

W 2020 roku okres metalowy, progresywny, którego kulminacją była EP Avenge Us, zgodnie uznali za zakończony i na swoim kolejnym materiale postanowili zwrócić się w kierunku organicznie rozumianej piosenki. Zwrotka, refren, zwrotka, refren, bridge, refren; śpiewane wokale.

Wydany w 2021 roku “Body Finder” brzmi jak Faith No More, które jeździ na deskorolkach i wydaje się w Revelation Records. Trochę w tym Sheltera, trochę Life of Agony, trochę Take Offense, ale nie w stylistyce i odniesieniach tkwi siła owego wydawnictwa. Jedno jest pewne – takich przebojów wrocławska grupa dotychczas nie pisała. Każda z piosenek pojawiających się na nowej EP, łącznie z coverem The Cure, mogłaby wylądować na soundtracku do Tony Hawk Pro Skater albo w MTV, gdzieś pomiędzy Deftones a Pennywise.

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy

Partnerzy