Shibari to współczesna forma bondage, która wywodzi się z Japonii (czasami nazywane również Kinbaku lub japońskim bondage). Słowo “shibari” dosłownie tłumaczy się jako „wiązać”. Odnosi się do skomplikowanych i pięknych węzłów i wzorów używanych do krępowania i odczuwania/dawania wrażeń cielesnych.

Po wielu Waszych zapytaniach o warsztaty z Kasią po konwencji w Poznaniu postanowiliśmy kontynuować naszą przygodę z linami i zaprosiliśmy Skinny Redhead na Gdansk Tattoo Konwent 2024. Tym razem warsztaty potrwają 4 godziny, a w ich trakcie Kasia przekaże Wam jeszcze większą ilość wiedzy.

TERMIN: niedziela, 28 lipca 2024

DLA KOGO?

Warsztaty skierowane są do osób zupełnie początkujących, chcących poznać sztukę shibari. Będzie to solidny i kompleksowy przegląd podstaw ze szczególnym naciskiem na obowiązujące zasady podczas wiązania oraz bezpieczeństwo podczas praktykowania tej sztuki.

Kasia zrobi, co w jej mocy, aby nauczyć Was niektórych z najbardziej podstawowych węzłów i blokad używanych w shibari, które są podstawą większości tradycyjnych wiązań – ale także doskonałą bazą do nauki improwizacji i znalezienia własnego, niepowtarzalnego stylu w wiązaniu węzłów.

W trakcie warsztatu poruszone zostaną niektóre z najczęstszych obaw związanych z bezpieczeństwem w shibari – czy to podczas wiązania siebie, czy partnera. Komunikacja jest kluczem w praktykowaniu tego typu aktywności. Podstawowa znajomość anatomii własnej i partnera, a także świadomość własnych możliwości fizycznych jest niezbędna podczas praktykowania tej sztuki.

Zainteresowani będą mogli usłyszeć trochę o początkach shibari w Japonii i jego rozwoju aż do dzisiejszej formy. Prowadząca wyjaśni również różnicę i pomoże w wyborze odpowiednich rodzajów lin.

Każda osoba biorąca udział w warsztatach otrzyma w prezencie jedną line do shibari (juta, 8 metrów), nożyczki do cięcia lin przydatne w przypadku zagrożenia oraz wydrukowane informacje na temat anatomii człowieka oraz inne przydatne wskazówki i informacje.

KASIA ZAWADZKA

Warsztaty poprowadzi Kasia Zawadzka – jedna z pionierek światowych występów w zawieszeniu na linach. Kasia Zawadzka po raz pierwszy zetknęła się z linami w 2011 roku jako modelka. W 2012 roku zaczęła wiązać, uczęszczać na warsztaty i wreszcie, eksperymentować z podwieszaniem. Pracowała z kilkoma wiodącymi na świecie praktykami, w tym Kinoko Hajime, Saki Kamijoo, Fred RX, WykdDave, Garth Knight i Esinem.

W ciągu ostatnich 8 lat przez prawie 3 lata uczestniczyła w wielu różnych warsztatach, m.in. Ogólny rysunek i malarstwo; Pirotechnika; Projektowanie światła dla teatru; Warsztaty Tańca i Teatru; Warsztaty artystyczne Shibari.

W 2016 roku obroniła dyplom z praktyki teatru fizycznego w Edynburgu. Ma doświadczenie jako rigger i lider warsztatów linowych. Często występuje w roli modelki w projektach fotograficznych i artystycznych.

Od 2016 regularnie pojawia się na scenie głównej Torture Garden Events, występowała w Torture Garden Tokio, Londyn, Edinburgh i Rzym, a także na Edinburgh Fringe Festival 2014/2015/2016, ROPE SPIRIT PRAGUE, DIVE, BOUND, BARK, ANATOMY , KELBURN FESTIVAL, MANIPULATE FESTIVAL, MODERN PANIC FESTIVAL, HIDDEN DOOR FESTIVAL. Brała udział w wielu festiwalach w całej Europie, w tym w Japonii, Danii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Seszelach, Niemczech, Francji, Grecji, Polsce, Czechach, Szwajcarii, Holandii i nie tylko. Pokazy Kasi są prowokacyjne, pełne siły i zawsze wykonywane z jasną i dynamiczną historią.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

1. Wiadomości ogólne:

 • Ogólne informacje na temat Shibari i Kinbaku
 • Jak wybrać linę do Shibari? Liny – ich rodzaje, średnica, długości etc.
 • Bezpieczeństwo – podstawy anatomii, ryzyko związane z praktyką Shibari

2. Zajęcia praktyczne – nauka podstawowych węzłów:

 • Single Column Tie
 • Double Column Tie – cuffs
 • Blokady i ich rodzaje oraz funkcje
 • Przedłużanie lin w celu kontynuowania konkretnego wiązania

3. Zajęcia praktyczne – podstawowe wiązania (zajęcia praktyczne i wiązania na poziomie podłogi –  ewentualna możliwość częściowego podwieszania w linach będzie ogłoszona bliżej terminu TK Gdańsk):

 • Single Rope Technique – budowanie emocji
 • Futumomo i jego różne formy 
 • Mermaid Tie – Ladders Practice
 • Usagi shibari – dla osób dobranych w pary
 • Choke ties – dla osób dobranych w pary

TERMIN: niedziela, 28 lipca 2024

Czas trwania warsztatu: 4h

Koszt warsztatu: 313,95 zł 

Liczba miejsc: ograniczona

 • Wykupienie wejściówki gwarantuje udział w warsztatach. Zgłoszenia, potwierdzone wpłatą, przyjmujemy do chwili wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność wpłat.
 • Możliwe dopisanie się do listy oczekujących (kontakt: [email protected])
 • Organizatorka zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, jeżeli na warsztaty nie zapisze się więcej niż 4 osoby.
 • W warsztacie mogą wziąć udział pary (partnerzy, przyjaciele, znajomi) lub pojedyncze osoby. W przypadku par obowiązuje opłata za każdą osobę.
 • Istnieje mozliwość uczestnictwa w warsztatach pojedynczo, należy jednak wziąć pod uwagę, ze wówczas będzie trzeba ćwiczyc samemu (wiązać siebie) lub poprosić o dobranie się w pary inne osoby uczestniczące w warsztacie solo.

W razie pytań: [email protected]

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy