Specjalnie z myślą o miłośnikach ciekawego rękodzieła co edycję organizujemy podczas Tattoo Konwentu specjalną strefę Rzemiosła i Sztuki. W przestrzeniach AmberExpo nie tylko zrobicie sobie nowy tatuaż, ale również kupicie własnoręcznie wykonane, jakościowe produkty i weźmiecie udział w ciekawych warsztatach. Zapraszamy!

Uwaga: wszystkie warsztaty będą odbywać się na stoiskach artystów. Zapisy będą możliwe bezpośrednio u artystów podczas trwania Tattoo Konwent (wszystkie warsztaty są bezpłatne).

GEMMU JEWELRY

Weronika działa z tworzeniem biżuterii, jak sama mówi, od zawsze. Inspiruje ja przede wszystkim natura, a w swojej biżuterii często używa kamieni półszlachetnych takich jak agat, hematyt, kamień księżycowy, koral, bursztyn w połączeniu z oryginalnymi elementami metalowymi.

Do swojej biżuterii chętnie wprowadza elementy i techniki azjatyckie, podejrzane podczas 7 letniej wyprawy do Chin.

Po więcej zapraszamy na Instragram Gemy Jewelry.

Tworzenie obroży i pieszczoch z kolektywem CZARCI KRĄG

Czarci krąg to kolektyw twórczych osób, zafascynowanych wszystkim co inne i nieszablonowe. Na ich stoisku można znaleźć wszelkie alternatywne cuda, od wykonanych ze skóry naturalnej akcesoriów, typu obroże czy harnessy, przez autorską biżuterię, czy ciekawe dekoracje do domu, aż po dreadlocki i doczepy do włosów. Wszystko czego mroczna dusza może zapragnąć.

Zapraszamy na warsztaty z kolektywem Czarci Krąg, podczas których będziecie mieć okazję zapoznać się z procesem wytwarzania mrocznych akcesoriów: obroży, pieszczoch. Poznacie podstawowe materiały i narzędzia oraz dowiecie się jak ich używać. Będziecie mieć okazję wyżyć się manualnie w swobodnej atmosferze.

W planie omówienie materiałów i technik, czas na wykonanie spersonalizowanej obroży oraz konsultacje indywidualne. Zapewniamy materiały.

czas 1 – 1,5h | 5 – 10 osób

Więcej o Czarcim Kręgu na ich Instagramie!

Turbo CERAMIKA z PANIĄ MARIĄ CIAPALSKĄ

W oparciu o gotowe, gipsowe formy z autorskiej pracowni Marii Ciapalskiej, każdy uczestnik będzie mógł stworzyć małą, ceramiczną głowę ozdobioną według własnego pomysłu. Na tym mini warsztacie doświadczycie pierwszego etapu pracy z ceramiką- modelowania. Suszeniem i wypałem zajmie się już sama artystka, a gotowe prace roześle na wskazane adresy.

Podczas spotkania dowiecie się o właściwościach ceramiki. Będzie też czas na pytania i odpowiedzi.

czas 2,5-3h | max. 7 osób

CYBERPORTRET – WARSZTATY INDYWIDUALNE

Zapraszamy do zamawiania indywidualnych cyberportretów ceramicznych 3D. Współpraca obejmuje: omówienie pomysłu i ustalenia szczegółów z klientem, przygotowanie gipsowej formy-maski z twarzy portretowanej osoby oraz przygotowanie przez artystkę w pracowni gotowej rzeźby (wraz z ozdabianie, suszeniem, szlifowaniem, wypalaniem, szkliwieniem)

Koszt 2 500 zł | czas realizacji min. miesiąc

Instagram

Facebook

Warsztaty z pracownią ceramiki CZARKA

Warsztaty: Poznaj ceramikę użytkową od początku

W cenie: WIEDZA, glina, narzędzia, dwa wypały. Na warsztatach dowiecie się, czym jest glina – a dokładnie masa ceramiczna, jakie przedmioty można z niej wykonywać, jakie techniki używać! Własnoręcznie będziecie mogli ulepić swoje pierwsze przedmioty i zabrać go do domu.

czas 45 min | 3-6 osób

SMOLAREC LEATHERCRAFT

Chcecie sprawdzić się w skórzanym rzemiośle?

Potrzebujecie paska czy portfela? A może po prostu macie chwilę, którą chcecie zająć czymś interesującym? Każdy powód jest dobry, aby podjąć to wyzwanie!

Ty wybierzesz przedmiot do wykonania i Ty w pełni go wykonasz od wykroju po szew. Do wyboru: pasek do spodni, kartownik, bransoleta/ choker lub brelok. W trakcie warsztatu poznasz różne techniki i narzędzia, które sprawią, że Twój produkt będzie czymś wyjątkowo satysfakcjonującym!

Będzie cięcie, młotkowanie, klejenie, szycie, okuwanie, stemplowanie i inne. W zależności od wybranego przez Ciebie pomysłu i jego złożoności spędzimy na procesie między 15 min a 1,5 h. Doświadcz nowego i zrób sobie pamiątkę!

TATTOO ARTIST KIDS – TU NAJMŁODSI ODKRYJĄ SWOJĄ ARTYSTYCZNĄ PASJĘ

Na te niezwykłe warsztaty artystyczne zapraszamy najmłodszych. Dwa dni pełne kolorów, kreatywności
i niezapomnianej zabawy czekać będą na nich w Strefie Tattoo Artist Kids .

Co czeka na ich na Konwencie? Stworzenie własnej, personalizowanej Tattoo Torby Spotkanie z Kristin Art i Marcinem Michalewiczem Art. Dla naszych małych artystów to nie tylko warsztaty, to podróż w świat wyobraźni! Niech Wasze dzieci odkryją radość tworzenia i inspirację w magicznym świecie sztuki!

NAGU – Wystawa twórczości

Agnieszka Nagórska. Artystka wizualna. Zajmuje się malarstwem, grafiką i aranżacją przestrzenną wystaw. Absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom z malarstwa zdobyła w 2011 r. Twórczość artystyczną prezentowała na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą. Właścicielka firmy Aranżacja Wnętrz Obrazami NAGU.

NAGU to przede wszystkim malarstwo – akryl na płótnie i desce. Flagowym motywem są gdańskie żurawie stoczniowe. Finalistka kategorii Malarstwo I, II i III Triennale Sztuki Pomorskiej, Państwowa Galeria Sztuki / Sopot (2013, 2016, 20219 r.)

Facebook

EMAJ ART – wystawa twórczości

Marcin Michalewicz urodzony 06.12.1983 r. w Kościanie – polski malarz, rysownik i grafik. Laureat nagród i wyróżnień oraz uczestnik wystaw zbiorowych jak i indywidualnych w Polsce i zagranicą.

Artysta głównie tworzy obrazy z pogranicza surrealizmu, realizmu fantastycznego i fantastyki. Prace utrzymane w charakterystycznym klimacie subtelnie łączy mrok z pięknem i delikatnością. Artysta zabiera widza w niesamowitą podróż do świata pełnego wyobraźni.

https://www.facebook.com/emaj.art

www.instagram.com/marcin_michalewicz_art

www.michalewiczart.pl

KRISTIN ART – Wystawa twórczości

Kristin Art to pasjonatka malarstwa współczesnego. Jako jedna z pierwszych w Polsce w swych obrazach zaczęła wykorzystać formy strukturalne. Inspirację czerpie z otaczającego ją świata przyrody, ludzkich emocji. Wychodząc z form strukturalnych, swą twórczość dopełnia autorskimi rzeźbami. To, że tworzy zawdzięcza swemu mężowi Marcinowi, który zaszczepił w niej miłość do sztuki.

https://www.instagram.com/kristin_artstyle

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy