Na Katowice Tattoo Konwent będziecie mieli świetną okazję, by pod okiem artystki Skinny Redhead poznać sztukę shibari. Podczas dwóch dni imprezy Skinny nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności na scenie, ale również przeprowadzi demonstrację z udziałem modelek “WPROWADZENIE DO SHIBARI – japońskiego wiązania bondage“.

Shibari to współczesna forma bondage, która wywodzi się z Japonii (czasami nazywane również Kinbaku lub japońskim bondage). Słowo “shibari” dosłownie tłumaczy się jako „wiązać”. Odnosi się do skomplikowanych i pięknych węzłów i wzorów używanych do krępowania i odczuwania/dawania wrażeń cielesnych.

Dla kogo?

Demonstracja skierowana jest do osób zupełnie początkujących, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie z shibari. Będzie to solidny i kompleksowy przegląd podstaw ze szczególnym naciskiem na obowiązujące zasady i powiązania.

Kasia zrobi, co w jej mocy, aby nauczyć Was niektórych z najbardziej podstawowych węzłów i blokad używanych w shibari, które są podstawą większości tradycyjnych wiązań – ale także doskonałą bazą do nauki improwizacji i znalezienia własnego, niepowtarzalnego stylu w wiązaniu shibari.

W trakcie pokazu poruszone zostaną niektóre z najczęstszych obaw związanych z bezpieczeństwem w shibari – czy to podczas wiązania siebie, czy partnera. Komunikacja jest kluczem w praktykowaniu tego typu aktywności fizycznej. Podstawowa znajomość anatomii własnej i partnera, a także świadomość własnych możliwości fizycznych jest niezbędna podczas praktykowania shibari.

Zainteresowani będą mogli usłyszeć trochę o początkach shibari w Japonii i jego rozwoju aż do dzisiejszej formy. Skinny wyjaśni również różnicę i pomoże w wyborze odpowiednich rodzajów lin.

W tym krótkim wprowadzeniu do shibari nauczymy się wiązać:

• Wiązanie w jednej kolumnie

• Dwurzędową kolumnę

• Wiazanie „syrenka“ – podstawowe konstrukcje drabinkowe do ćwiczenia równowagi i napięcia między linami

• Futomomo

• Zaciski lin

SKINNY REDHEAD

Kasia Zawadzka po raz pierwszy zetknęła się z linami w 2011 roku jako modelka. W 2012 roku zaczęła wiązać, uczęszczać na warsztaty i wreszcie, eksperymentować z podwieszaniem. Pracowała z kilkoma wiodącymi na świecie praktykami, w tym Kinoko Hajime, Saki Kamijoo, Fred RX, WykdDave, Garth Knight i Esinem.

W ciągu ostatnich 8 lat przez prawie 3 lata uczestniczyła w wielu różnych warsztatach, m.in. Ogólny rysunek i malarstwo; Pirotechnika; Projektowanie światła dla teatru; Warsztaty Tańca i Teatru; Warsztaty artystyczne Shibari.

W 2016 roku obroniła dyplom z praktyki teatru fizycznego w Edynburgu. Ma doświadczenie jako rigger i lider warsztatów linowych. Często występuje w roli modelki w projektach fotograficznych i artystycznych.

Od 2016 regularnie pojawia się na scenie głównej Torture Garden Events, występowała w Torture Garden London, Edinburgh i Rzym, a także na Edinburgh Fringe Festival 2014/2015/2016, ROPE SPIRIT PRAGUE, DIVE, BOUND, BARK, ANATOMY , KELBURN FESTIVAL, MANIPULATE FESTIVAL, MODERN PANIC FESTIVAL, HIDDEN DOOR FESTIVAL. Brała udział w wielu festiwalach w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Seszelach, Niemczech, Francji, Grecji, Polsce, Czechach, Szwajcarii, Holandii i nie tylko.

Don't postpone, buy a ticket!

Buy a ticket in advance thanks to our pre-sale platform.

Sponsors