Już kolejny raz będzie z nami legendarny Dezerter! Energiczne trio zagra swoje najlepsze kawałki podczas poznańskiego Tattoo Konwentu. Dla przypomnienia przedstawiamy sylwetkę tej kapeli!

Legendarny Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Zespół swój debiutancki singiel “Ku przyszłości” nagrał już jako Dezerter w 1983 roku. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. 

Zespół ma na koncie wiele albumów ważnych dla polskiej sceny niezależnej. Wśród nich warto wymienić m.in. „Blasfemię”, „Ile procent duszy?”, „Mam kły mam pazury”, „Ziemia jest płaska”. W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy grupy: „Nielegalny zabójca czasu”, „Prawo do bycia idiotą”, (płyta została doceniona nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010) oraz „Większy zjada mniejszego”. Ostatni album muzycy nagrali na początku 2021 roku. Płyta „Kłamstwo to nowa prawda” odbiła się szerokim echem w mediach i została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Nowy album promowany jest utworem tytułowym i piosenką „Dzień dobry, dzień zły”. 

Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego). Dziś zespół wciąż aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, ale również w wielu krajach Europy (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania) oraz w Stanach Zjednoczonych. 

Wpadajcie poskakać pod sceną przy swoich ulubionych utworach Dezertera, już w sobotę 19 marca na Poznań Tattoo Konwent 2022! 

Więcej o zespole: www.dezerter.com

www.youtube.com/dezertertv  |  www.facebook.com/dezerter1981  |  www.instagram.com/dezerter_official

Don't postpone, buy a ticket!

Buy a ticket in advance thanks to our pre-sale platform.

Sponsors

Partners