Schizma to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hard core. 

Zespół powstał w 1990 roku i przez ponad trzy dekady istnienia, mimo szeregu roszad personalnych, nieprzerwanie gra, nagrywa i jest wierny bezkompromisowej stylistyce i przekazowi charakterystycznemu dla niezależnej sceny hard core. 

Dorobek Schizmy to ponad dziesięć wydawnictw, lecz to czym żyje band i jedna mu rzesze oddanych ludzi to wybuchowe koncerty odzwierciedlające to co najważniejsze w hc – energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów. 

Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi jak i duże festiwale docierając wszędzie gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej. Schizma dzieliła scenę z takimi uznanymi składami jak Length Of Time, l’Espirit Du Clan, Strife, Madball, Integrity, Terror as well as Vader, Kreator, Cannibal Corpse, Anthrax or DRI. 

Rok 2022 przyniesie długo wyczekiwany nowy album długogrający, który po dwóch ostatnich EPkach „Dla Was’” i „O Nas” oraz LP „Whatever It Takes Whatever It Wrecks” kontynuuje nową erę w działalności grupy.     

Don't postpone, buy a ticket!

Buy a ticket in advance thanks to our pre-sale platform.

Sponsors