Całej tegorocznej serii Konwentów przyświeca hasło „Wyrażaj się”, zachęcające do bezkompromisowego i odważnego mówienia o sobie, swoich poglądach i emocjach. Chcemy, Konwent był bezpiecznym miejscem spotkań, w którym nie ma mowy o wykluczeniach i nienawiści. Cel ten będziemy realizować poprzez wsparcie lokalnych organizacji walczących z wykluczeniem i dyskryminacją. 

We Wrocławiu działamy z Kulturą Równości. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia ich strefy podczas Konwentu. Przez dwa dni wolontariusze działający w organizacji będą w gotowości, by porozmawiać, wesprzeć i udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania związane z ich działalnością.

Marzy się nam społeczeństwo otwarte, bezpieczne, wolne od LGBT-fobii. Nie czekamy, aż samo się zrobi. Aktywnie zmieniamy rzeczywistość wokół nas! – mówią o sobie przedstawiciele Kultury Równości.

Jesteśmy stowarzyszeniem, które od 2014 roku integruje społeczność osób LGBT+ we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Organizujemy Marsze Równości we Wrocławiu debaty, happeningi, warsztaty i spotkania. Prowadzimy pierwsze i jedyne we Wrocławiu Równe Miejsce – Centrum LGBT+. To niekomercyjna przestrzeń, w której lesbijki, geje, osoby biseksualne, trans, queer mogą czuć się bezpiecznie. Wspieramy osoby z naszej społeczności w kryzysach. Uczymy otwartości i jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebny jest tęczowy głos. 

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy

Partnerzy