Jesteś wrażliwy na sztukę? My również, dlatego w przestrzeniach festiwalowych zobaczycie wystawę obrazów Eveliny Kochan. Mówi się, że malarstwo abstrakcyjne jest niezrozumiałe, że nie jest dla wszystkich. Że to zbiór plam, kresek i nic nieznaczących kleksów. Nic bardziej mylnego. Najpiękniejsze w nim jest to, że pozostawia ogromne pole do własnej interpretacji, jeden obraz może znaczyć coś innego, wywołując przeróżne emocje. Różnorodność form, technik, wykorzystywanych mediów daje nieograniczoną możliwość procesowi twórczemu, a odbiorcy pozostawia przyjemność postawienia kropeczki nad „i”…

Evelina Kochan stworzyła cykl obrazów, na których odnaleźć można czyste emocje. Twierdzi, że dzięki malarstwu odkrywa nowe, nieznane jej dotąd światy. Od zawsze pociągało ją płótno, jego surowość i delikatność zarazem, to jak przyjmuje na siebie barwy i tworzy zróżnicowane faktury. Artystka nakreśla na nim historie, nakłada warstwy, tak by krok po kroku stawali się sobie bliżsi.

“Na początku z pewnym dystansem i nieśmiałością zaczęłam chwytać za pędzle, wałki, szpatułki i gąbki, by z czasem zrozumieć, że dopiero prawdziwa ekspresja pozwala mi stworzyć prace, które są esencją osobistych doznań. Każdy jest też niedokończoną opowieścią, której finał każdy może stworzyć sam. Na chwilę przed końcem odkładam pędzel i daję Wam przestrzeń na własne spojrzenie… „Metanoia” zakątek ciszy, tu koję myśli, aby odnaleźć siebie na nowo w chaosie.” – mówi Evelina Kochan – dusza pełna pasji.

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Dodatkowo oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek. Zakupiony online karnet możesz okazać nam w postaci kody na swoim telefonie!