Na Poznań Tattoo Konwent będziecie mogli podziwiać prace poznańskiego malarza Karola Drzewieckiego. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających przez oba dni Konwentu.

Sztuka, która żyje

Co się stanie, jeśli street art przeniesie się na płótno? Naturalnie istnieje ryzyko, że pozbawiony naturalnego środowiska – miejskich, tętniących życiem ulic – straci on cały swój autentyzm. Obrazy Karola Drzewieckiego udowadniają, że w istocie wcale nie musi tak być. Wręcz przeciwnie, umiejętne połączenie współczesnej stylistyki z klasycznym medium, jakim jest malarstwo, pozwala artyście osiągnąć nową, niezwykle intrygującą jakość w sztuce.

Z ulicy na płótno

Karol Drzewiecki mówi o sobie, iż jest artystą łaknącym stałego rozwoju, zaś we własnej sztuce najbardziej pociąga go fakt, iż jest ona ukierunkowana na ciągłe poszukiwania. Nic więc dziwnego, że punktem wyjścia dla swojego malarstwa uczynił on street art – sztukę współtworzącą scenerię miejskich ulic, wdająca się w dyskusję z przechodniami, a więc taką, której esencją jest nieustanny ruch.

Twórca, przenosząc elementy street artu na płótno, poszerza jednak ich kontekst o motywy zaczerpnięte z innych estetyk artystycznych, na przykład pop artu czy ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Tłem dla bohaterów prac Drzewieckiego – zwłaszcza jeśli chodzi o malarski cykl dżokejów – nierzadko są zaczerpnięte z ekspresjonizmu abstrakcyjnego finezyjnie rozlane barwne plamy, swobodne zacieki farby czy nagłe pociągnięcia pędzla.

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek! Zakupiony online karnet możesz okazać nam w postaci kodu na swoim telefonie.

Partnerzy