Na Gdańsk Tattoo Konwent będziecie mogli podziwiać prace gdańskiego artysty Kristófera Komy. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających przez oba dni Konwentu.

Kristófer Koma, ur. w 1979 roku w Gdańsku.  Rysunkiem zajmuje się od wczesnego dzieciństwa — odkąd pamięta był  to jego ulubiony sposób na spędzanie każdej wolnej chwili. Chętnie rysował ulubionych bohaterów, przerysowywał postacie ze zdjęć i książek. W okresie liceum zainteresował się malowaniem farbami, tworzeniem martwej natury, malowaniem twarzy na postawie fotografii, kopiowaniem pejzaży mistrzów malarstwa. 

Od lat tworzy z nieregularnymi przerwami, które przychodzą do niego naturalnie. Interesują go portrety, malowanie ludzkiej twarzy, która wyraża i wzbudza emocje. Czasem używa fotografii jako inspiracji, najczęściej jednak maluje intuicyjnie, nakładając plamy na płótno lub płytę i poszukując w tym chaosie szansy na przewodni kształt.

Bardzo często używa również lustra — w ten sposób maluje autoportrety lub sprawdza, w jaki sposób układa się światłocień. Swoje malarstwo sam określiłby jako abstrakcyjny ekspresjonizm i malowanie alla prima.

Krzysiek na co dzień pracuje jako tatuator w Gdańskim studiu Zajawa. Tatuuje realistyczne portrety w czerni i szarościach.

IG: https://www.instagram.com/kristofer_koma_halucynacje/

Nie zwlekaj, kup bilet!

Nie czekaj i kup taniej bilet w przedsprzedaży. Oszczędzisz czas na miejscu i będziesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie wejściówek!

Sponsorzy