W trakcie imprezy spotkać będzie można przedstawicieli stowarzyszeń walczących o dobro zwierząt: Otwarte Klatki i WWF Polska oraz fundację DKMS ratującej życia osób zmagających się z nowotworami krwi.
WWF
Tatuaże zostają z nami na całe życie, a niektóre gatunki zwierząt mogą już wkrótce zniknąć z naszej planety. Na Tattoo Konwent znajdziecie stanowisko stowarzyszenia WWF Polska, którego misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.
WWF stara się zapobiegać degradacji przyrody, jednocześnie minimalizując skutki już zaistniałych zniszczeń. Przez 60 lat swojego istnienia, dzięki wsparciu międzynarodowej społeczności, WWF wyrósł na potężną międzynarodową organizację. Przeprowadzili lub pomogli w realizacji 12,6 tys. projektów w ponad 150 krajach świata, współuczestniczyli w powstaniu 270 parków narodowych. Są pierwszą organizacją, która zwróciła uwagę świata na problem ginącej przyrody w Afryce, byli także prekursorami ochrony środowiska w Chinach. Przekonują rządy państw do działań proekologicznych, wpływają na programy nauczania i prowadzą dialog z przedstawicielami biznesu. Przekonują międzynarodową społeczność, że ochrona przyrody naszej planety to warunek przeżycia dla ludzkości.
W Polsce WWF chroni rzeki i lasy, promuje zrównoważony rozwój i rybołówstwo oraz stara się przeciwdziałać zmianom klimatu. Wdrażają programy ochrony dla wilka, rysia i niedźwiedzia oraz dla ssaków bałtyckich – foki i morświna. Starają się ograniczyć nielegalny handel ginącymi gatunkami roślin i zwierząt.
Otwarte Klatki
Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych.
Sami o sobie:
“Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa. Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków ich życia.
Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.
Wszystkie nasze działania są planowane i realizowane z myślą o jak największej skuteczności. Nie wystarczy, że wierzymy w słuszne idee. Ważne jest to, czy uda nam się osiągnąć zamierzone cele.“